Bestialsko zamordowany pies… (*)(*)(*)

Bestialsko zamordowany ...

Dzisiaj zakończyła się, tocząca kilka miesięcy, rozprawa dotycząca brutalnego zabicia psa Nero w Lędzinach na początku lipca br.
Oskarżony w tej sprawie to wielokrotnie skazany Łukasz N. działający w warunkach recydywy, mający na koncie już 10 wyroków za różne przestępstwa. W czerwcu 2018 zaczął się rozpadać jego zawiązek. Jego konkubina, która była z nim w ciąży stwierdziła że chce to zakończyć. Łukasz N. pobił ją. Po kolejnej telefonicznej kłótni w akcie zemsty ukradł jej psa o imieniu Nero, zaczął się nad nim znęcać a w konsekwencji brutalnie zamordował, godząc go kilka razy nożem.
Dzisiaj zapadł wyrok łączny: za pobicie konkubiny, zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem oraz zniszczenie mienia w łącznym wymiarze 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za zabicie psa Nero skazanemu została wymierzona kara 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności co jest obecnie chyba najwyższym wyrokiem w Polsce za znęcanie nad zwierzętami. Dodatkowo dostał 15 lat zakazu posiadania zwierząt oraz nawiązkę sądową na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Jako pierwsza organizacja zgłosiliśmy się do uczestnictwa w tym postępowaniu i od samego poczatku czynnie uczestniczyliśmy w toczącym się procesie. Zarówno prokurator i sędzia podkreślali szczególnie brutalny charakter tej sprawy oraz wysoki stopień szkodliwości społecznej popełnionego czynu. Niech ten wyrok będzie przestrogą dla wszystkich którzy znęcają się nad zwierzętami.

Życia Nero niestety nie jesteśmy w stanie przywrócić, został zabity za niewinność, bo bezgranicznie zaufał i pokochał swojego oprawcę. Umierał w okrutnych męczarniach. Nie mieliśmy szansy go ocalić, dlatego do samego końca walczyliśmy o sprawiedliwy i surowy wyrok dla oprawcy. Dzisiaj wygraliśmy… Ten człowiek poniesie odpowiedzialność za smierć niewinnej istoty…

Kliknij i dowiedz się więcej o sprawie