Budujemy PSIanatoriu dla przystaniowych podopiecznych

Budujemy PSIanatoriu dla ...

Link do zbiórki : Budujemy PSIanatorium
Przystań Ocalenie to dla wielu istot ziemia obiecana. To takie miejsce, gdzie trafia dużo starych, schorowanych zwierząt. Po co ? Czasem tylko po to, aby przeżyć resztę życia w godny sposób.
Aby poczuć się przez chwilę chcianym, kochanym, aby w stare serduszko wlać trochę nadziei, miłości i wiary w ludzi. W Przystani jest wiele zwierząt, konie, krowy, owce, kozy… ale zawsze staramy się znaleźć kącik dla starych i schorowanych psów. Pies to od wieków najwspanialszy przyjaciel człowieka. Psów porzucanych, maltretowanych i w potworny sposób zaniedbanych jest na tym świecie bardzo dużo. Za dużo. W miarę naszych możliwości przygarniamy i pomagamy. Dla naszych podopiecznych Przystań Ocalenie to miejsce, w którym przystają, odpoczywają po ciężkim życiu. Ta chwila czasem magicznie się wydłuża, kiedy poczują, że są chciane i kochane nagle pojawia się pragnienie życia… młodnieją, cudownie zdrowieją, ale tylko czasem. Niestety ostatnio nasza przystań przypomina bardziej zatłoczony przystanek, niż spokojne miejsce, w którym można przystanąć i odpocząć. W każdym wolnym miejscu leży psie legowisko. Pod kaloryferem w kuchni królują trójłapka Łapa i niepełnosprawny, postrzelony w kręgosłup Bojan. Pod schodami leży Maszka bez tylnych łapek ze swoją przyjaciółka Sonią, tuż obok nich niepełnosprawna, też bez tylnych łapek Swietka, jeden pokój dzieli Aluta- sunia ocalona z Rumunii przed masowym wybijaniem psów z Aslanem, w kolejnym kąciku niewidomy Ślepek, który nie przepadam za innymi psami, zaś obok drzwi leży niesłyszący Głusio.
Idąc do łazienki trzeba ominąć kolejny materac i kolejnego staruszka, który śpi. Każde z nich zasługuje na spokój, każde potrzebuje wyciszenia i swojego miejsca. W zimie zawsze u nas tłok, każdemu musi być ciepło. Pomiędzy śpiącymi psami spacerują koty. Chcielibyśmy zapewnić bardziej komfortowe warunki naszym zwierzętom. Chcielibyśmy te najbardziej chore i potrzebujące przenieść do kontenera mieszkalnego, który w zimie łatwo będzie nagrzać, w lecie łatwo schłodzić. Dla naszych psów będą potrzebne dwa takie kontenery, żeby każdy z nich miał odpowiednią ilość miejsca dla siebie.
Miałyby tam zapewnione luksusowe warunki przez cały rok. W ich wieku ważna jest odpowiednia dawka miłości, ciepła, jedzenia i spokoju. I właśnie to chcemy im zapewnić. Chcemy stworzyć im PSIanatorium dla starszych i chorych. Te zwierzęta, które zostaną w domu też odczują ulgę i poprawi się jakość ich życia.
Kontenery to ogromny wydatek. Zbyt duży dla naszej kieszeni… Wierzymy, że nam pomożecie. Z całego serca o to prosimy!!!

Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na nasze konto:

29 1750 0012 0000 0000 2212 8288 koniecznie z dopiskiem “Kontener