Manifestacja przeciwko wprowadzeniu niekorzystnych zmian...

Manifestacja przeciwko ...

W związku z tym, iż polski rząd przygotował projekt ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych, który drastycznie obniża standardy tej ochrony, zdecydowaliśmy pokazać swój sprzeciw przed Sejmem! Pomóżcie nam zablokować ten projekt!

26 listopada 2014r. pod Sejmem odbyła się manifestacja zorganizaowana przez organizacje pozarządowe!

Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie prasowe Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Leny Kolarskiej-Bobińskiej, iż Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego zależy na rozmowie i kompromisie.

Niestety niepokoi nas bardzo dezinformacja, jaką wprowadza pani minister twierdząc, iż na tym etapie procedowania rządowego projektu ministerstwo nie może już wprowadzać poprawek. Nie jest to prawdą, gdyż wnioskodawca projektu może składać poprawki do czasu zakończenia drugiego czytania w Sejmie, które jest dopiero przed nami.

Nie można zgodzić się z rozpowszechnianą w mediach informacją o tym, że dnia 5 listopada 2014 r. podczas spotkania w ministerstwie zawarty został kompromis w sprawie ochrony zwierząt doświadczalnych.

Pani Minister zapowiedziała wprawdzie w mediach, iż mogą zostać uwzględnione niektóre postulaty wnoszone przez środowisko prozwierzęce tak, aby nie zostały naruszone przepisy dyrektywy. Pragniemy jednak podkreślić, że wszystkie nasze postulaty poprawek w projekcie rządowym, które przedstawiliśmy w petycji, wynikają właśnie z braku realizacji celów dyrektywy przez ministerstwo. Wyjaśnione jest to dokładnie w petycji, a także w liście, który został wysłany do Pani Minister w zeszłym tygodniu.

Petycję można podpisać pod tym adresem:

http://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_ustawy_o_ochronie_zwierzt_dowiadczalnych