Nadchodzą święta i tym samym tragiczny czas dla krapia

Nadchodzą święta i tym ...

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo piękne i rodzinne święta, ale sama „tradycja” związana ze sprzedażą karpia jest okrutna. W sklepach i punktach sprzedaży nagminnie jest łamana ustawa dotycząca ochrony zwierząt. Karp to żywe odczuwające ból stworzenie… a postępuje się z nim w sposób barbarzyński. Często ryby sprzedawane są w reklamówkach (czasami zawiązywanych na supeł) co zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt jest przestępstwem nie tylko popełnianym przez sprzedającego ale również przez konsumenta. Niestety karpie nie są traktowane jak żywe odczuwające ból istoty, ale jak, produkt spożywczy, co usłyszeliśmy kilka lat temu w jednym ze sklepów.
Prosimy zwracajcie uwagę, na to jak traktowane są karpie w sklepach, czy mają odpowiednią ilość tlenu, czy nie są zabijane i patroszone przy dzieciach. Zgłaszajcie barbarzyńskie traktowanie do Straży Miejskiej oraz powiatowych inspektoratów weterynarii a w skrajnych przypadkach dokumentujcie i zgłaszajcie policji.
W Wigilię będziemy się starali podarować życie kilku karpiom, które wykupimy i wypuścimy na wolność. Tylko kilka karpi jesteśmy w stanie ocalić, wprawdzie niewiele w porównaniu z milionami sprzedanymi na wigilijne stoły, ale uważamy, że każde stworzenie ma prawo do poszanowania do samego końca i całym sercem popieramy akcje mające na celu wprowadzenie  zakazu sprzedaży żywych ryb… to barbarzyństwo i powinno być zakazane. Ryba nie jest rzeczą!!!
https://youtu.be/HmxhFIUKSVA