Przystań Ocalenie – przetrwać 2021 rok

d30b46fd-cc03-4ce2-9cc9-34e165bda91f

Szanowni Państwo,

Od kilkunastu lat naszym głównym celem jest ratowanie zwierząt, na które już zapadł wyrok. Jesteśmy jedynym z przytulisk w Polsce, które zajmują się ratowaniem zwierząt rzeźnych, nie tylko koni, lecz także krów, kóz , baranów, trzody chlewnej, drobiu i wiele innych. W „Przystani Ocalenie” między innymi jest u nas sławna na całą Polskę krowa Borutka, która uciekła z rzeźni w Suwałkach, konie, które pracowały na trasie do Morskiego Oka, czy srebrne lisy, które uciekły z fermy futrzarskiej. Są też zwierzęta odbierane interwencyjnie, nad którymi się znęcano. Na naszym utrzymaniu obecnie jest ponad czterysta zwierząt. Głównie są to konie, które przez całe swoje życie ciężko pracowały. Po latach pracy, zostały sprzedane do rzeźni. Chcielibyśmy kontynuować naszą działalność. Nasza sytuacja finansowa jest bardzo ciężka. Zwierzęta, które do nas trafiają są chore, okaleczone wymagają kosztownego leczenia. Są to duże zwierzęta, które sporo ważą, dlatego też dawki leków muszą być ogromne, co generuje dodatkowe koszty. Naszym priorytetem jest zapewnienie godnych warunków zwierzętom , które już zostały ocalone. Obecnie nie wykupujemy nowych koni z transportów śmierci, mimo tego ,że bardzo byśmy chcieli i za każdym razem, kiedy ktoś zwraca się do nas z prośbą o pomoc, jest nam bardzo ciężko odmówić. Obecnie nie stać nas na to. Jesteśmy w przededniu sytuacji, w której będziemy oglądać każdą złotówkę dwa razy i musieć podejmować decyzję , czy kupujemy karmę, paszę czy leczymy zwierzęta. Nasze położenie jest na tyle tragiczne, że ośmielamy się i błagamy Państwa o pomoc. Wasz jeden procent podatku przekazany Przystani Ocalenie, może nam pomóc w przetrwaniu kolejnego roku. Przekazując nam ten 1 procent podatku, przyczynią się Państwo do zapewnienia kolejnego bezpiecznego i szczęśliwego roku dla tych skrzywdzonych istot, które bardzo kochają swój dom i swoje miejsce.

Prosimy w imieniu naszych podopiecznych o pomoc. To nic Państwa nie kosztuje, a może uratować ich bezpieczne życie.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% za rok 2019. Liczymy, że nasz nr KRS na zawsze zagości w Państwa corocznych deklaracjach podatkowych. W tym roku również, specjalnie dla Państwa wygody przygotowaliśmy dedykowany dla naszej fundacji program, który w łatwy i szybki sposób pomoże Państwu wypełnić deklarację za rok 2020. Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

Wypełnij PIT on line                                                                                                 Pobierz program PIT PROJEKT