Ocalony prosi o pomoc

Ocalony prosi o pomoc

Przebywanie w skupie koni rzeźnych, patrzenie na te piękne stworzenia ze świadomością, że za kilka dni, zostaną w okrutny sposób przerobione na kawałek kiełbasy jest traumatycznym przeżyciem. Aby ocalić konia, trzeba jechać w takie miejsce, trzeba zapomnieć o swoich lękach, niechęciach, właśnie dla ocalenia jednego z nich. Człowiek chciałby ratować wszystkie, ale nie ma takiej możliwości. Jest radość, że ocalimy życie jednego, a równocześnie ogromny żal, że tylko jego.

Bywają takie sytuacje, że nie potrafimy zostawić tam jakiegoś konia. Tak było i tym razem. Obok naszego staruszka, stał bardzo zniszczony koń. Patrzył nam w oczy. Kiedy koń skazany na rzeź, patrzy w oczy, człowiekowi pęka serce i rozbija się na tysiące małych kawałeczków. On patrzył z ufnością, przeżuwał siano i obserwował nas. Widząc, w jakim jest stanie, jak źle wygląda, nie potrafiliśmy zostawić go tam. Chcieliśmy dać mu szansę na godną końcówkę życia. Jest już z nami. Został ocalony, wykupiony. Teraz będziemy potrzebować pomocy dla niego.
Jest mocno zniszczony, schorowany, widać, że ciężko pracował, ale właściwie nic o nim nie wiadomo. Nie można też przewidzieć, na jak długo przyjechał do Przystani, być może na ostatnie tygodnie, dni. Jest w złej kondycji. Jednak chcemy zrobić wszystko, aby tych dni, tygodni było jak najwięcej.
Konieczna też będzie dokładna diagnostyka oraz leczenie. To są duże koszty. Bardzo prosimy o wsparcie dla niego.
Bardzo prosimy o wpłaty i udostępnianie.

Wpłaty z dopiskiem „Dla Ocalonego” można też kierować na konto:
29 1750 0012 0000 0000 2212 8288
Przystań Ocalenie
ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice

Można też wesprzeć akcję smsem wysyłając treść „OCALENIE”
Numer 7248 to koszt sms-a w cenie 2,46 PLN z VAT.
Numer 74567 to koszt sms-a w cenie 4,92 PLN z VAT
Numer 79567 to koszt sms-a w cenie 11,07 PLN z VAT