Poznaj Kacperka, który prosi o pomoc

Poznaj Kacperka, który prosi ...

Posiwiały, lekko wykrzywiony pyszczek, czarne futro, częściowo wyliniałe i zmięte, powykrzywiane na różne strony łapki, a do tego duże i smutne oczy- to właśnie Kacperek. W tych oczach widać mądrość starego, doświadczonego psa i jeszcze większy strach… Nie znamy dokładnie historii Kacperka, może to i dobrze, bo serce mogłoby nam pęknąć, słuchając tych opowieści. Starość jest często okrutna dla ludzi, a co dopiero dla psów, szczególnie bezdomnych staruszków. Błąkał się po ulicach, przeganiany z miejsca na miejsce, zagubiony i przerażony, w końcu został złapany i trafił do jednego ze schronisk. Dotychczasowe życie, a może i złe warunki w schroniskowym, zimnym boksie sprawiły, że jego łapy zaczęły się coraz mocniej wykrzywiać, a ciało z dnia na dzień było coraz słabsze.

Zarówno my sami, jak i inni ludzie pomagający zwierzętom, wiemy nie od dziś, że dla starego psa znalezienie się w schronisku, w miejscu wiecznego hałasu, często zimna i głodu oraz walki o dominację, stare psy nie dają sobie rady, ze stresu, smutku, tęsknoty, lub strachu szybko odchodzą. Los starych psów porusza nas szczególnie mocno, dlatego też postanowiliśmy, że damy mu dom, być może na koniec życia.
Kacperek ma kilkanaście lat, chcielibyśmy temu psiemu biedakowi zapewnić jak najlepsze warunki na końcówkę życia. Będzie wymagał pomocy weterynaryjnej, żeby zobaczyć czy coś się da jeszcze zrobić z jego powykrzywianymi łapkami. Zapewne też potrzebne będą suplementy na stawy i dobrej jakości mokra i sucha karma dla starych psów, która pozwoli mu dojść do siebie. Staruszek nie ma niczego swojego więc przydałaby się obroża, legowisko, które pozwoli odpocząć zmęczonym kościom, może jakiś kocyk, miska, zabaweczka. Bardzo prosimy o wsparcie, wierzymy, że przy Państwa pomocy- pokażemy Kacperkowi prawdziwy, dobry świat. Wierzymy, że na starość zasłużył sobie tak jak każda żyjąca istota na szacunek, troskę i opiekę, a także pełny brzuch, ciepło i dobre ręce, które pogłaskają przytulą i pomogą w cierpieniu i starości.
Prosimy o wsparcie tytułem „Kacperek” na konto 29 1750 0012 0000 0000 2212 8288
Przystań Ocalenie
ul. Kombatantów 134
43-229 Ćwiklice
Można także wesprzeć akcję smsem wpisując treść: Kacperek
Numer 7248 to koszt sms-a w cenie 2,46 PLN z VAT.
Numer 74567 to koszt sms-a w cenie 4,92 PLN z VAT
Numer 79567 to koszt sms-a w cenie 11,07 PLN z VAT