Smutne i ciche życie Głuszka

Smutne i ciche życie Głuszka

Głuszek, żyje w świecie, którego ani zdrowy człowiek, ani zdrowy pies nie jest w stanie zrozumieć. W jego życiu nie ma dźwięków. Nie słyszy wołania, nie słyszy zbliżających się kroków, ani warczenia. Nie wie, jak śpiewają ptaki, ani jaki odgłos wydaje karma, która wpada do miski. Nie zna też, dźwięku otwieranej lodówki, który tak bardzo lubią nasze przystaniowe dziaduszki. Głuszek nic nie słyszy.
Być może to było powodem, że trafił do punktu przetrzymań, a może, było to coś zupełnie innego. Możemy gdybać i przypuszczać. Prawdy nigdy nie poznamy.
Przerażony wrogim światem, innymi psami, nie wychodził z budy przez kilkanaście tygodni. Dopiero po tym czasie, odważył się wyjść do swoich opiekunek. Obawia się dotyku, nie ma zaufania do ludzi.
Siedział za niewinność, za niepełnosprawność, której przecież nie jest winny. Starszy, głuchy pies w takim miejscu, nie ma szans na przetrwanie. A on trwał, wciśnięty w budę przez trzy miesiące. Obawiał się współtowarzyszy niedoli i ludzi. Ostatnie dni, pełne chłodu i wilgoci wywołały pogorszenie stanu jego łapek. Ma problem z chodzeniem i wstawaniem.
Postanowiliśmy, że zamieszka u nas. W Przystani będzie miał ciepły kącik, spokój i taką ilość troski i miłości jaką będzie w stanie przyjąć.
Prosimy Państwa o pomoc dla Głuszka. Ten starszy, niesłyszący piesek, nie ma nic swojego, ani legowiska, ani mięciutkiego kocyka, ani żadnej zabawki. Nie wiemy nawet, czy będzie wiedział, co robi się z zabawką. Przydadzą mu się również suplementy na stawy.
Potrzebne też są pieniądze na wizytę u weterynarza. Chcielibyśmy się dowiedzieć zarówno, jaki jest ogólny stan jego zdrowia, jak i znaleźć przyczynę osłabionych łap.
Wpłaty na leczenie można przekazywać na nasze konto :
29 1750 0012 0000 0000 2212 8288 z dopiskiem „ Dla Głuszka

Przystań Ocalenie,
Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Kombatantów 134,
43-229 Ćwiklice

Można także wesprzeć akcję smsem wpisując w treści „GLUSZEK”:
Numer 7248 to koszt sms-a w cenie 2,46 PLN z VAT.
Numer 74567 to koszt sms-a w cenie 4,92 PLN z VAT
Numer 79567 to koszt sms-a w cenie 11,07 PLN z VAT