Szansa

Szansa

images_Pliki pomocnicze_Gify_zniczsp8

Dostała od nas imię, na nowe życie. Nazywa się Szansa i ma około 17 lat. Jest zmęczoną życiem klaczą, która wiele lat służyła człowiekowi. Wykonywała swoje obowiązki z oddaniem, ciężko pracując na posiłek i dach nad głową. Kiedy zaczęła podupadać na zdrowiu, kiedy przestała mieć siłę do ciężkiej pracy, została skazana na sprzedaż. Jej poprzedni właściciel potraktował ją jak zepsuty sprzęt, który trzeba wystawić na śmietnik. Po co wyrzucać, jak można na nim jeszcze zarobić? Została sprzedana do skupu koni, z którego miała jechać prosto do rzeźni. Nie zadano sobie trudu, nie poszukano kogoś, kto by ją odkupił i zapewnił bezpieczne życie.

Właścicielowi było zupełnie obojętne, co się z nią stanie. Nie pojechaliśmy do Skaryszewa, ani na żaden inny targ. Mieliśmy taki zamiar, ale z zebranych pieniędzy nie było nawet tysiąca złotych. Nie mieliśmy po co jechać. Być tam, patrzeć na tragedię koni i nie móc ocalić chociaż jednego to niepotrzebny nam koszmar. Widocznie los tak chciał i postawił na naszej drodze wysłużoną do granic możliwości, spracowaną klacz. gdy zobaczyliśmy ją w skupie, do tego niecałego tysiąca, dołożyliśmy kilka złotych, po to, aby mogła jeszcze żyć, żeby chociaż jej podarować kilka lat, a może nawet kilka dni godnego życia, na które w pełni zasłużyła. Dostała szansę od nas i od Was. Dziękujemy wszystkim, którzy wysyłali smsy i robili przelewy z dopiskiem „DLA OCALONEGO”. Szczególne podziękowania należą się Basi Michalskiej i Monice Kielan. Szansa dzięki Wam wszystkim jest z nami. Nadal potrzebuje ogromnych nakładów finansowych, ponieważ jest w bardzo złej formie. Jest bardzo przestraszona. Widać, że nie była dobrze traktowana, boi się, nie potrzebuje towarzystwa nas ludzi. Chcemy, aby Szansa dzięki naszej cierpliwości, trosce i miłości doszła do siebie, aby poznała ludzi od trochę lepszej strony. Marzymy o tym, aby wyzdrowiała i mogła cieszyć się spokojną końską emeryturą, na jaką pracowała przez wiele lat.
Szansa nie jest zdrowym koniem, ma problemy z nogami, ma zmiany grzybicze na skórze oraz świerzba. Nie posiada też nic swojego.